Droga Krzyżowa poświęcona

W niedzielne południe 12 października br. parafianie oraz sympatycy naszej parafii uczestniczyli w uroczystym poświęceniu Drogi Krzyżowej, która powstała dookoła kościoła. Już w momencie stawiania kolejnych stacji ksiądz proboszcz prałat Eugeniusz Jaworski pragnął , aby akt poświęcenia mógł nastąpić w X rocznicę poświęcenia świątyni. I tak się też stało. Podczas niedzielnej eucharystii Droga Krzyżowa została poświęcona. Aktu erygowania i poświęcenia Drogi Krzyżowej dokonał zaproszony przez proboszcza parafii ks. profesor Jerzy Stefański w obecności księży Eugeniusza Jaworskiego, Sebastiana Huebnera i Stanisława Fimiaka z Gniezna oraz wiernych i sympatyków parafii.

Zebraliśmy się dzisiaj, aby poświęcić zewnętrzną Drogę Krzyżową, owoc szczodrobliwości parafian i wszystkich darczyńców. Taka bezkrwawa Droga Krzyżowa obecna jest w każdej Mszy św. O tym zapewnia nas Jezus Chrystus i to wydarzenie Wieczernikowe, które odtwarzamy w każdej eucharystii spoczywa na ofierze Krzyża

– mówił do zebranych ks. Stefaniak. Uroczystości uświetnił występ parafialnego chóru Immaculata przygotowanego przez Waldemara Krystkowiaka.