Odpust parafialny

W piątek 27 czerwca br. przypadła coroczna uroczystość ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy czyli parafialny odpust. Tego dnia pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, bardzo dużo wiernych zebrało się na sumie odpustowej o godzinie 18.00, którą na zaproszenie księdza proboszcza Eugeniusza Jaworskiego odprawił Ks. Kanonik Krzysztof Wętkowski – Kanclerz Kurii w Gnieźnie , a Słowo Boże wygłosił Ks. Profesor – prałat Jerzy Stefański, który w wygłoszonej homilii przybliżył wiernym wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystości swoim śpiewem uświetnił parafialny chór „Immaculata”. Po mszy świętej ks. Wętkowski poprowadził uroczystą procesję eucharystyczną wokół kościoła i udzielił zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wśród gości obecnych na odpuście byli także kapłani z sąsiednich parafii. Przez udział w uroczystościach odpustowych wierni chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi, jak też prosić Boga o Jego błogosławieństwo w ich życiu i w pracy.