Pierwszy dekanalny rajd rowerowy

Służba Liturgiczna kościołów dekanatu mogileńskiego po rocznej gorliwej posłudze przy ołtarzu rozpoczęła swoje zasłużone wakacje, tzn. zakończyły się obowiązkowe dyżury. Akcentem rozpoczynającym wakacje ministrantów i lektorów była zorganizowana w sobotę 5 lipca przez ks. Sebastiana Huebnera, który piastuje funkcje referenta ds. liturgicznych w naszym dekanacie I wspólna wycieczka rowerowa. W przygotowania zaangażowali się mogileńscy członkowie MTC, którzy zadbali o sprawy techniczne podczas wycieczki. Dzień rozpoczęto mszą świętą w naszym  kościele, na zakończenie której ksiądz Sebastian udzielił rowerzystom błogosławieństwa. O 9:00 po sprawdzeniu technicznym rowerów wszyscy wystartowali przygotowaną przez MTC trasą, która wiodła przez Babę, Wieniec, Józefowo, Mielenko aż do Mielna, gdzie na plaży rozpalili ognisko i piekli kiełbaski. Chętni mogli skorzystać z kąpieli w jeziorze. W drodze powrotnej odwiedzili lapidarium znajdujące się w obejściu domu Henryka Jabłońskiego w Józefowie. Po powrocie do Mogilna wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczkę można zaliczyć do udanej.