Wyniesieni do godności lektora

W niedzielę 17 października w naszej parafii odbyła się niecodzienna uroczystość. Tego dnia bowiem sześcioro parafian wyniesionych zostało do godności lektora. Mając błogosławieństwo w tej sprawie ks. biskupa uroczystości przewodniczył ks. proboszcz prałat Eugeniusz Jaworski – Biblia to jest świętość. Jest to zbiór ksiąg, które składają się ze Starego i Nowego Testamentu. W Nowym Testamencie zawarte są słowa samego Jezusa, dlatego czytając te słowa przyjmujemy postawę stojącą, a czytać je może jedynie kapłan. Lektor przede wszystkim jest przeznaczony do czytania Pisma Świętego podczas liturgii, ale z wyjątkiem Ewangelii. Stąd moja ogromna radość, że w naszej parafii znajdują się tacy parafianie, którzy odpowiedzieli Bogu i podjęli się służbie Bogu przez przekazywanie jego słów – mówił ks. proboszcz.

Mianowani lektorzy świeccy Ewa WitkowskaAgnieszka WalkowskaAleksandra CzerwińskaDanuta GrzechJerzy Talaga  i Tadeusz Matelski złożyli uroczyste ślubowanie, po czym otrzymali odpowiednie certyfikaty podpisane przez ks. biskupa Bogdana Wojtusia – – Dziękujemy za to wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że możemy dotykać tych wszystkich świętych ksiąg i być tak blisko ołtarza, w momencie kiedy dokonuje się największy cud przemiany chleba i wina, w ciało o krew Chrystusa – powiedziała w imieniu wszystkich mianowanych lektorów Agnieszka Walkowska.