Orzeł i Krzyż – Zwycięskie Powstanie

Stowarzyszenie Rodzin Alvira zaprasza na wyjazd na widowisko historyczne „Orzeł i Krzyż – Zwycięskie Powstanie” w Murowanej Goślinie. Największe w Polsce widowisko historyczne!

Na powierzchni ponad 4 ha wystąpi prawie 400 aktorów w historycznej inscenizacji z wykorzystaniem świateł, poruszającej muzyki i niesamowitych efektów specjalnych. Opowiada o losach Polski i Polaków od założenia Państwa Polskiego aż po odzyskanie niepodległości. Tematem przewodnim będzie Powstanie Wielkopolskie, które jest jedynym zwycięskim zrywem narodowym w naszej historii. Widzowie stają się świadkami między innymi Chrztu Polski, bitwy pod Grunwaldem, potopu szwedzkiego czy trudnych momentów II wojny światowej aż po wiek XX z przesłaniem Jana Pawła II i Solidarności.

Wyjazd 29 czerwca 2019 r., godz. 18:30 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie.

Koszt wyjazdu: 70 zł; obejmuje bilet wstępu i przejazd autokarem w obie strony. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym parafii MBNP w Mogilnie do 1 czerwca.