Szczególny Skarb

O godzinie 12.00 gościliśmy dziś w naszej parafii Ojca Piotra Malczewskiego, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosił Słowo Boże i w intencji Parafian i Miłośników Matki Bożej Nieustającej Pomocy sprawował Mszę św. Na zakończenie zgromadzonym wiernym udzielił także błogosławieństwa prymicyjnego.

Ojciec Piotr, który przyjął święcenia kapłańskie pod koniec kwietnia br. w najbliższych latach będzie posługiwał w jednej z parafii w Katowicach, która jest pod opieką Misjonarzy Oblatów.

Pochodzi z Mogilna – obecnie z parafii pw. Św. Faustyny. Przyjmował jednak Chrzest święty i po raz pierwszy przystępował do Komunii świętej w naszej Parafii.

Odczytywana dziś Ewangelia mówi o odnalezieniu Skarbu, dla którego poszukujący jest w stanie zrobić wszystko. Można powiedzieć, że każde powołanie do służby Bożej – kapłańskie, zakonne czy misyjne, jest takim Skarbem dla wspólnoty parafialnej. Powołanie Ojca Piotra jest Skarbem, który Pan Bóg dał odkryć najpierw jemu samemu, a następnie także wspólnocie zakonnej i całemu Kościołowi.

Powołania na wyłączną służbę Bożą wskazują na jedną ważną cechę wspólnoty, w której taka osoba dorasta, w której dojrzewa to powołanie i z której to wspólnoty wychodzi. Powołanie świadczy o tym, że dana parafia żyje. Obyśmy byli żywymi i aktywnymi członkami własnej wspólnoty parafialnej i doczekali radości z kolejnych osób, które Pan Bóg wezwie do szczególnej misji.