Zostań Świętym Mikołajem i pomoc Caritas

W czasie Adwentu zachęcamy do włączenia się w dzieła charytatywne na rzecz osób potrzebujących.

Jak co roku grupa Caritas organizuje pomoc – paczki dla osób wymagających wsparcia. W akcję można włączyć się przez podarowanie produktów codziennej potrzeby (żywności, ,,chemii”, itp.). Kosze na potrzebne materiały wystawione są w kościele, w sklepach Intermarche i u Pana Kranca.

Już po raz piąty Stowarzyszenie Rodzin Alvira organizuje akcję Zostań Świętym Mikołajem. Z przygotowanej w prezbiterium naszego kościoła postaci Św. Mikołaja można zabrać wybrane serduszko z imieniem i wiekiem dziecka lub osoby starszej. Przygotowane prezenty można przynosić do biura parafialnego lub zakrystii do dnia 19 grudnia. Zebrane upominki będą przekazane podanym osobom jeszcze przed Świętami.

To nie Św. Mikołaj schodzi do nas po drabinie czy przez komin znajduje drogę do naszych domów. To my przez każdy dobry uczynek możemy być o jeden ,,szczebel” bliżej Nieba!

Dla tych, którzy z różnych przyczyn w tym czasie nie mogą przyjść do kościoła została stworzona możliwość włączenia się w akcję przez internet. Na stronie naszej parafii – w zakładce ,,Zostań Świętym Mikołajem ’21” umieszczone są imiona osób i ich wiek. Klikając w wybraną osobę możemy ,,zarezerwować” przygotowanie dla niej prezentu – czego potwierdzenie otrzymamy na podany przez siebie adres mail. (Zachęcamy do korzystania z tej funkcji przez komputer – nie każdy telefon ,,pozwala” wejść w wybraną osobę).

Także w Drugą Niedzielę Adwentu możemy wesprzeć leczenie małej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa, chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Organizowany kiermasz ciasta rozpocznie się w Niedzielę o godzinie 7.30.