Medjugorie – zapraszamy na pielgrzymkę

3 – 11 czerwca 2022 r.

Koszt: 2160 zł.

Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych „ALF”

ul. Ozimska 38/2, 45-058 Opole

tel. + 48 77/ 454-08-82, +48 77/ 456-41-22,

www.alf.com.pl e-mail: [email protected]

1.DZIEŃ: Zbiórka o godzinie 06:30. Wyjazd z Polski w kierunku Medjugorie o godz.07:00. Przyjazd do Czech na obiadokolację oraz nocleg tranzytowy.

2.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości MARIJA BISTRICA. Tutaj znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często przez Chorwatów „Chorwacką Częstochową”. Przejazd do hotelu w okolice Sibenika. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

3.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do SIBENIKA – jednego z pierwszych słowiańskich miast nad Adriatykiem. Zwiedzanie: katedra św. Jakuba, Pałac biskupi oraz Pałac książęcy z zewnątrz. Spacer uliczkami miasta. Przejazd do SPLITU. Zwiedzanie: Pałac Dioklecjana, katedra św. Dujama, fragmenty średniowiecznych murów obronnych oraz gotycki ratusz, promenada nadmorska. Przejazd do hotelu w MEDJUGORJE. Obiadokolacja. Nocleg.

4.DZIEŃ: Śniadanie. Pobyt w MEDJUGORJE – Bośnia-Hercegowina (miejsce objawień Maryi). Udział w drodze krzyżowej na KRIZEVAC. Przejazd nad Wodospady Kravica – czas na kąpiel i wypoczynek. Powrót do Medjugorje. Spacer do centrum, gdzie znajduje się kościół św. Jakuba. Udział w Różańcu i Mszy Świętej na placu Medjugorje. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5.DZIEŃ: Śniadanie. Rozważanie życia Jezusa i Maryi w tajemnicach różańca świętego na Górze Objawień PODBRDO. Przejazd do miejscowości MOSTAR – zwiedzanie słynnego mostu na Neretwie, meczetu. Spacer starymi uliczkami. Powrót na obiadokolację. Modlitwa wieczorna w kościele św. Jakuba. Nocleg.

6.DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do DUBROWNIKA. Zwiedzanie m.in. Brama Pile, mury miejskie z zespołem fortyfikacji, Klasztor Franciszkanów, Katedra. Spacer słynną ulicą Stradun. Przejazd do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

7.DZIEŃ: Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

8.DZIEŃ:Śniadanie. Przejazd do VEPRIC, gdzie znajduje się chorwackie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Następnie przejazd do ZADARU-nazywanego „Chorwackim Rzymem”. Wyjazd w kierunku Polski.

9.DZIEŃ: Przyjazd do Polski w godzinach przed południowych. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:
Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, dvd),
Pilot – przewodnik,
Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach/*, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań
Ubezpieczenie: NNW (15.000 PLN) + KL (30.000 EURO) + bagaż (1.000 PLN) + CP (choroby przewlekłe)

UWAGA:
Na realizację programu obligatoryjnie należy posiadać 130 Euro. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, taksy klimatyczne, opłaty za miejscowych przewodników, bilet na rejs w Dubrowniku.

Cena nie obejmuje kosztów napojów do obiadokolacji oraz ewentualnych kosztów testów na obecność COVID-19. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Dopłata do pokoju 1-osobowego 120 EURO

Zapisy w biurze Parafii pw. MBNP w Mogilnie, ul. Jana Pawła II 3