5 czerwca 2016 r. – dziesiąta niedziela w ciągu roku

1. 1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne.
  2. 2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia
    i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna do puszek na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. 3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Po nabożeństwie Msza Święta. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  4. 4. Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął za Patrona tego województwa św. Jana Pawła II i wyznaczył dzień 7 czerwca na obchody patronalne. Ksiądz Prymas Wojciech Polak wyznaczył ten dzień także na kościelne obchody w parafiach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, które znajdują się na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zapraszamy do modlitwy za mieszkańców naszego województwa we wtorek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00.
  5. 5. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź od 11.00 do 12.00.
  6. 6. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie, pragnąc godnie uczcić 240.rocznicę trwania swej Almae Matris Tremesnensis, organizuje w jej murach IX jubileuszowy zjazd wychowanków szkoły w dniu 18.06.2016r. (sobota). Bliższe informacje na plakacie.
  7. 7. Zakończyliśmy obchody Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję Matkom Różańcowym, Odnowie w Duchu Świętym, Chórkowi „Gloria” wraz z młodzieżą lednicką, Ministrantom oraz dzieciom z Ogniska Misyjnego za przygotowanie ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom komunijnym, panom organistom, panu kościelnemu, panom prowadzącym kapłana, niosącym feretrony i sztandary. Wszystkim za udział i modlitwę! Bóg zapłać!
  8. 8. W następną, drugą niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na cele remontowo-inwestycyjne. Obecnie trwają prace przy remoncie głównych oraz bocznych schodów do naszego kościoła.