CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marca 2017

1. Dzisiejszą niedzielę w tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Od dziś przeżywamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o Dary Ducha Świętego dla Rekolekcjonisty ks. Artura Janowicza, aby Słowo Boże dotarło do głębi serc i umysłów wszystkich uczestników tych ćwiczeń duchowych. Nauki prowadzone są podczas przedpołudniowych Mszy św. oraz podczas Gorzkich Żali a w dni powszednie podczas Mszy św. o 18.00. Podczas rekolekcji w dni powszednie o 17.30 zapraszamy na różaniec. Ofiary z Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę przeznaczone są na potrzeby ks. Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji parafialnych i dla dzieci jest wywieszony w gablocie.
  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.
  3. W środę Nowenna do MBNP tylko o 8.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb do Matki Bożej. Od 9.00 do 10.00 czynna jest biblioteka parafialna.
  4. Zapraszamy do udziału w piątkowej drodze krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i 17.30 dla młodzieży i dorosłych oraz niedzielnych gorzkich żalach o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę najlepszej z matek. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 7.15.
  6. W tę sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych i samotnych w ich domach z Sakramentami św. Prosimy zgłaszać chorych, którzy chcą skorzystać ze Spowiedzi św. i Komunii św. Wielkanocnej.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek będziemy zbierać ofiary na kwiaty i wystrój grobu Pańskiego. Proszę Matki Różańcowe i Panów z Rady Parafialnej o kwestowanie.
  8. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu. W biurze parafialnym oraz w zakrystii można nabyć świece wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na cele Caritas. W sklepie Intermarche i w sklepie Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty żywnościowe oraz chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Pomagając w ten sposób realizujemy wielkopostne wezwanie Pana Jezusa do jałmużny.
    Dla misyjnych szpitali w Afryce zbieramy materiały opatrunkowe i medyczne, które prosimy przynosić do biura parafialnego lub do kosza przy balaskach do 29.03.2017r.
  9. W niedzielę Palmową dzieci z chórku „Gloria” rozprowadzać będą stroiki wielkanocne oraz palmy do poświęcenia. Jednocześnie proszę wszystkie dzieci o wzięcie udziału w konkursie na najpiękniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. Rozwiązanie w niedzielę Palmową o 10.30.
  10. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową 9.04.2017r. Wyjazd autokarem sprzed kościoła o 14.00. Powrót około 19.00. Koszt: 12 zł. Zapisy w biurze.
  11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Waldemar Dworek. Wieczny odpoczynek…