DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 sierpnia 2017

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego oddal Maryi panowanie w naszej ojczyźnie. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę, którą w środy wzywamy jako Nieustająca Pomoc, podczas nowenny o 8.30 i 17.30.
  3. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  4. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. W naszej wspólnocie parafialnej także będziemy dziękować i prosić Ojca w niebie, aby zebrane płody ziemi służyły wspólnemu dobru w najbliższą niedzielę 27.08.2017r. o 12.00. Modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o obfitość plonów, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr.
  5. Dnia 17.10.2017r. (wtorek) odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Podczas Mszy św. o 18.00 kandydaci przyjmą sakrament bierzmowania. Módlmy się o godne przygotowanie i przyjęcie przez młodzież tego sakramentu .
  6. Odpowiadając na apel Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski w przyszłą niedzielę przed kościołem do puszek będziemy zbierać ofiary dla poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła w piątej 11.08.2017r. w powiatach gnieźnieńskim, wrzesińskim i żnińskim. Matki Różańcowe i członków Rady Parafialnej proszę o kwestowanie.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 11-18.04.2018r. Wylot z Poznania. Cena: 2900 zł +130 $. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki 500zł do 15.09.2017r. Pozostała część zapłaty może być rozłożona na raty po 800zł: I. do 15.11.2017r.; II. do 15.01.2018r.; III. + 130 $ do 28.02.2018r. Szczegóły w gablocie.
  8. Dziękuję mieszkańcom bloku 900-lecia 31 za ofiarę na kolejną tablicę fatimską. Gdyby mieszkańcy kolejnych bloków lub osoby indywidualne chciały dołożyć się do ufundowania wrześniowej tablicy, to proszę o kontakt z ks. proboszczem.
  9. Pod chórem można odebrać kolejny numer Przewodnika Katolickiego.
  10. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanych dni relaksu i bezpiecznego powrotu. Rok szkolny rozpoczniemy w poniedziałek 4.09.2017r. Mszą św. o 9.00.
  11. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Wandę Kasprowicz. Wieczny odpoczynek…