CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017r.

1. Dziś czwarta niedziela adwentu. Z racji przypadającej także tego dnia Wigilii Narodzenia Pańskiego przypominamy, że obowiązek uczestniczenia w Mszy św. 4 niedzieli adwentowej dotyczy Mszy św. o 7.00, 8.30, 10.30 i 12.00. Po południu wigilią rozpoczniemy już obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. Po wigilijnej uroczystości w domu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Pasterkę o 20.00. Dzieci prosimy o przyniesienie jednej, nowej zabawki do poświęcenia.
  3. O północy uroczyście rozpoczniemy tradycyjną Pasterkę.
  4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę bez Mszy św. o 7.00. O 15.00 Chórek „Gloria” zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Dzieci proszę o przyniesienie na to nabożeństwo wypełnione i podpisane plansze z naklejkami konkursu adwentowego. Podczas wspólnego śpiewu nastąpi rozwiązanie konkursu z nagrodami.
  5. W drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA podsumowało akcję „Zostań Świętym Mikołajem”. Każdy kto chciał spełnić marzenie dziecka o świątecznym prezencie mógł zabrać wybrane serduszko z imieniem dziecka i przygotować dla niego świąteczną niespodziankę. Akcja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Dzięki ofiarności rodzin naszych parafii udało się zebrać aż 82 prezenty. W środę przy śpiewie kolęd członkowie ALVIRY wraz ze Świętym Mikołajem przekazali zebrane prezenty czekającym na nie dzieciom. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w naszej akcji.
  7. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na Koncert Świąteczny w wykonaniu zespołu muzycznego „Ponad chmurami” w sobotę 6.01.2018r. o 16.00.
  8. Dyrektor, grono pedagogiczne i dzieci z Przedszkola nr 3 w Mogilnie zapraszają do kościoła MBNP do udziału w świątecznym kolędowaniu z wszystkimi przedszkolakami w niedzielę 7.01.2018r. o 15.00.
  9. Dziękujemy Paniom z biura charytatywnego, które przygotowały 85 paczek dla potrzebujących. Dziękujemy zarządom sklepów Intermarche i Pana Kranca za pomoc w zbiórce oraz wszystkim ofiarodawcom.
  10. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor zaprasza na Uroczystość odpustową w środę 27.12.2017r. o 18.00. Przewodniczyć będzie ks. Andrzej Panasiuk oraz wystąpi chór z parafii św. Antoniego z Torunia.
  11. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali choinki do ozdoby kościoła oraz pracowali przy wykonaniu świątecznej dekoracji naszej świątyni.
  12. Duszpasterskie odwiedziny wiernych rozpoczniemy 2.01.2018r. Plan w kruchcie oraz na stronie internetowej. W styczniu poranna Msza św. będzie codziennie o 7.00.
  13. Życzymy, aby wszyscy nasi Parafianie oraz Goście przeżyli w pokoju serca radość wigilijnego stołu oraz tajemnicy Narodzenia Pańskiego podczas Pasterki i świątecznych Mszy św.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Mierzejewską i śp. Danutę Spólnik. Wieczny odpoczynek…