CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 lipca 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji próśb i podziękowań do MBNP.

3. W piątek o 17.30 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską.

4. Dzieci, które przez cały rok zbierały naklejki, proszę o przyniesienie uzupełnionych i podpisanych plansz do 22.07.2018r.

5. Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach grupy franciszkańskiej w terminie 28.07-6.08.2018r. Zapisy przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę 15.07.2018r. o 19.00 w mogileńskim klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie parafii klasztornej i u br. Piotra Krawczyka.

6. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, które przeznaczamy na spłatę należności za wykonane prace przy naszym kościele. Przy tej okazji pragnę podziękować indywidualnym darczyńcom, którzy regularnie i z poświęceniem wspomagają naszą parafię finansowo lub swoją pracą. Bóg zapłać!

7. Dzieciom, młodzieży oraz urlopowiczom życzymy udanego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

8. W związku z klęską suszy od dziś przez najbliższy tydzień po Komunii św. będziemy śpiewać Suplikacje prosząc Dobrego Pana Boga o potrzebny deszcz. Zachęcamy też do osobistej modlitwy oraz ofiarowania spowiedzi św. Komunii św. w tej intencji!

9. W minioną sobotę pożegnaliśmy śp. Irenę Glapa. W najbliższą środę o 13.30 na naszym cmentarzu odbędzie się pogrzeb śp. Adama Linke. Wieczny odpoczynek…