CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 stycznia 2018

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  3. W środę nowenna do MBNP o 9.00 i 17.30. Po Mszy św. o 7.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 8.00 do 9.00 okazja do spowiedzi św. Zaraz po nowennie o 9.00 Msza św.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Mszy św. o 16.00.
  5. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 16.00, 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. O 18.00 zapraszamy ze świecami dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które w tym dniu odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o 7.00 i nabożeństwie o godz. 7.30, na które zapraszamy wszystkich, którzy chcą wynagrodzić Niepokalanemu Sercu NMP. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła, które będzie zaraz po pierwszosobotnim nabożeństwie.
  8. W sobotę o 9.00 proszę członków rady parafialnej oraz chętnych do rozebrania świątecznej dekoracji kościoła.
  9. W sobotę od 9.00 z sakramentami św. odwiedzimy chorych w ich domach.
  10. W naszej parafii będziemy przeżywać Święto Rodziny w najbliższą niedzielę 4 lutego 2018r. o 12.00. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. bp Bogdan Wojtuś a homilię wygłosi ks. Franciszek Jabłoński. Po homilii będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich a po Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżonków i wręczenie okolicznościowej pamiątki. Zapraszamy wszystkich małżonków, którzy pragną pogłębiać tajemnicę wzajemnej miłości naznaczonej tajemnicą sakramentalną.
  11. W naszej parafii katechezy dla narzeczonych będą od 18.02-25.03.2018r. o 15.00. Terminy katechez w innych parafiach podane są na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl. Ukończenie tego kursu jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Jednocześnie informujemy, że kursy przedmałżeńskie odbyte przed 2016r. są wystarczające, aby zawrzeć małżeństwo.
  12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Izraela w terminie 11-18.04.2018r. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt: 2950zł i 120$.