CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 stycznia 2017

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.

3. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 18.00. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. O 18.00 zapraszamy dzieci komunijne ze świecami.

4. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Tego dnia wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej NSPJ. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.15.

6. W piątek o 9.00 proszę członków rady parafialnej i wolontariuszy o pomoc w rozebraniu wystroju świątecznego kościoła. Bóg zapłać!

7. W lutym udamy się do chorych z sakramentami św. w sobotę 11.02.2017r. z okazji Dnia Chorego. Tego dnia zapraszamy chorych na Mszę św. o 11.00.

8. W sobotę 25.02.2017r. na Hali Sportowej w Mogilnie organizujemy Bal Karnawałowy dla dzieci. Zapraszamy wszystkich w strojach karnawałowych w godzinach od 14.00 do 17.00.

9. Grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii odpoczywa na zimowisku w Murzasichlu k. Zakopanego. Wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych życzymy dobrego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności: śp. Teresa Brodala i śp. Dariusz Wolter. Wieczny odpoczynek….