CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 17 kwietnia 2016 – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.
    W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne.
    W ciągu tego tygodnia także pragniemy się wspólnie modlić w tej intencji przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  2. Dziś o 12.00 Ksiądz Prałat Eugeniusz Jaworski celebrować będzie Mszę św. z okazji Jubileuszu 50 lat posługi kapłańskiej. Życzymy Dostojnemu Jubilatowi wielu łask i zdrowia na dalsze lata życia i posługi duchowej!
  3. Dzisiejszej niedzieli do naszego dekanatu przyjadą Znaki papieskiego spotkania młodych: Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. W Dąbrowie będą od 14.00 do 15.30; w Mogilnie, w Klasztorze od 16.00 do 19.30. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodych do czuwania przy tych Znakach.
  4. W ostatnich dniach w naszej Ojczyźnie w uroczysty sposób przeżywaliśmy 1050 lat Chrztu Polski. Na nowo odkryliśmy to wielkie dziedzictwo i chcemy je rozwijać na chwałę Pana Boga i dla dobra wszystkich Rodaków. Dziękuję wszystkim za modlitwę i duchowe przeżywanie tej wielkiej rocznicy.
  5. Wyjazd na jubileuszową pielgrzymkę na Jasną Górę będzie we wtorek o 13.30 sprzed kościoła.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30. Po niej adoracja do 12.00 a następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem nowenna o 17.30.
  7. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski oraz naszej Archidiecezji. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Program obchodów w Gnieźnie wywieszony jest w gablocie.
  8. Najbliższa niedziela to już ostatnia niedziela kwietnia. I jak co roku, według programu duszpasterskiego, jest ona Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  9. Chcąc odciążyć członków Rady Parafialnej i Matki Różańcowe z trudu funkcji kwestarzy stojących z puszkami przed kościołem proponuję, aby ofiary na cele remontowe składane zwykle do puszek, od przyszłej niedzieli 24.04.2016r. składać na tacę zbieraną przez Pana kościelnego i księży podczas Mszy św. Tak więc oprócz zwykłej, coniedzielnej ofiary dodana byłaby ofiara na cele inwestycyjne. Cała ta kwota przeznaczona będzie na w/w cele. Decyzja o tej formie składania ofiar została skonsultowana z członkami rady parafialnej.
  10. Dziękuję za zbierane ubiegłej niedzieli ofiary na zorganizowanie wyjazdu młodych naszej Archidiecezji na ŚDM w Krakowie w wysokości 1320 zł.