CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 lutego 2020 roku

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Przypominamy dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św. Zapraszamy od 15.00 do 15.45. W tym czasie adoracja i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

7. Są jeszcze ostatnie miejsca na organizowany w ostatnią sobotę karnawału przez naszą parafię i stowarzyszenie ALVIRA bal karnawałowy przy muzyce zespołu ”Dublerzy”. Prosimy o zgłoszenia a także regulowanie opłaty do końca tygodnia w biurze parafialnym lub u pani Danuty Lorczak.

8. W drukarni jest II tom książki ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt. „Moje życie darem Boga”. Czytelnik w książce znajdzie opis życia księdza emeryta oraz listy, które zostały przesłane do Księdza Seniora w związku z wydaniem książki.

9. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w parafii. Dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych domów oraz serdeczne przyjęcie. Dziękujemy też za zaufanie i rozmowy o ważnych sprawach naszej wspólnoty i naszych rodzin. Sprawozdanie będzie w ostatnią niedzielę lutego.

10. Trwają ferie zimowe. Grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami przebywa na tygodniowym obozie narciarskim w Murzasichlu. Wszystkim życzymy udanego odpoczynku!

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Lilianna Śniegocka, której pogrzeb będzie we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…