DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 9 grudnia 2018

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratne sprawowane są od wtorku do piątku o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po nowennie zapraszamy do modlitwy różańcowej.

4. W czwartek w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas różańca prowadzonego przez Rodzinę Fatimską o 17.30 z okazji 13 dnia miesiąca..

5. W przyszłą niedzielę o 16.00 w domu parafialnym zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej, Lektorów Świeckich i Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.

6. Bóg zapłać za modlitwę oraz ofiary składane dziś po Mszy św. do puszek jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w naszej parafii.

7. Dziś po Mszy św. o 10.30 dzieci z Ogniska Misyjnego będą rozprowadzać sianko, z którego dochód przeznaczony jest na cele misyjne, wsparcie rodzin w Zambii.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. chórzystki z „Glorii” będą rozprowadzać pierniczki świąteczne i stroiki a ministranci sianko wigilijne, z którego dochód przeznaczony będzie na pogorzelców z Wydartowa. W sklepiku będzie można nabyć opłatki i świece wigilijne.

9. W biurze parafialnym i zakrystii można nabyć opłatki i małe świece w cenie 7 zł.

10. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do wzięcia udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”. Każdy kto chciałby spełnić marzenie dziecka o świątecznym prezencie może to zrobić razem z nami. Wystarczy zabrać wybrane serduszko z imieniem dziecka i przygotować dla niego świąteczną niespodziankę. W tym roku akcją chcemy objąć również osoby starsze, potrzebujące pomocy z naszej parafii. Imiona tych osób umieszczone są na niebieskich serduszkach. Podpisane imieniem obdarowanej osoby paczki można składać na plebanii lub w zakrystii kościoła MBNP w Mogilnie do dnia 17 grudnia 2018. W przypadku pytań prosimy o kontakt na profilu stowarzyszenia „Alvira” lub z ks. Tomkiem Niedbalskim.

11. Spowiedź św. z udziałem kapłanów dekanatu będzie w piątek 21 grudnia. Chorych odwiedzimy z sakramentami św. w sobotę 22 grudnia.

12. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność!

13. Dzieci i młodzieży zapraszamy na zimowisko w Murzasichlu od 19 do 26.01.2019r. Koszt 750zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd autokarem, kurs narciarski, bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i muzeów. Opłaty za zjazdy na stoku we własnym zakresie. Zapisy z wpłatą zaliczki 100zł w biurze parafialnym do 15.12.2018r.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Stypczyńską. Wieczny odpoczynek…