DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -14 stycznia 2018

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi pozwolić się prowadzić się przez Niego.

2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny oraz ich rodziny.

3. W środę nowenna do MBNP o 9.00 a po niej Msza św. o 9.30. Po Mszy św. o 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do 9.00. Od 8.00 do 9.00 okazja do spowiedzi św. Dziękuję za osobiste modlitwy i ofiary składane z tej okazji.

4. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 będzie rozwiązanie konkursu adwentowego dla dzieci.

6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 10.30.

7. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, które będą przeznaczone na wykonywany obecnie nowy podjazd dla osób niepełnosprawnych. Proszę o ostrożność przy wychodzeniu z kościoła i przepraszamy za niedogodności.

8. Trwają duszpasterskie odwiedziny tzw. kolęda. Przyjęcie kapłana jest potwierdzeniem naszej przynależności do wspólnoty parafialnej; czasem wspólnej modlitwy oraz wyrazem zatroskania o sprawy wspólnoty. Plan kolędy jest w kruchcie oraz na stronie parafii.

9. W związku z kolędą poranne Msze św. rozpoczęliśmy odprawiać o 7.00 i pozostaniemy przy tej godzinie przez cały rok. Proszę zainteresowanych, którzy zamówili intencje mszalne o sprawdzenie godziny odprawienia Mszy św.

10. W miesiącu lutym rozpoczyna się w naszej archidiecezji wiele katechez dla narzeczonych. W naszej parafii będą od 18.02-25.03.2018r.Terminy katechez podane są na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl. Ukończenie tego kursu jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

11. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.