DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 stycznia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.
  2. We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
  3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!
  4. We wtorek o 19.00 w domu parafialnym będzie spotkanie rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na zimowy wypoczynek do Murzasichla w dniach 28.01-4.02.2017r.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Pisemne podziękowania i prośby do prosimy wrzucać do skrzynki na balaskach. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary!
  6. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  7. Dziękuję za ofiary składane ubiegłej niedzieli na tacę w wysokości 2960zł, które przeznaczymy na spłatę kolejnej raty za ogrzewanie ławkowe.
  8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, poznania się i rozmowy o problemach rodziny, ale także o sprawach naszej parafii. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Ofiary składane przy okazji kolędy, za które serdecznie dziękujemy, przeznaczone są w jednej części na pokrycie zobowiązań wobec Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, w części na cele parafialne oraz dla odwiedzającego kapłana.
  9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.