DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8 kwietnia 2018 MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Mszę św. o 18.00 po której będzie modlitwa ze śpiewem kanonów z Taize’ w wykonaniu chóru św. Pio z Gniezna.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym. Otaczamy modlitwą grupę charytatywną, która działa przy naszej parafii.
  3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszy o godz. 10.00 będzie można złożyć przyrzeczenie modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. We wtorek, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach Ojczyzny podczas Mszy św. o 8.00.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 10.00. Okazja do spowiedzi św. od 9.30.
  6. W piątek 13 kwietnia o 17.30 Rodzina Fatimska zaprasza na modlitwę różańcową. Po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Bogdan Wojtuś 11.06.2018r.(poniedziałek) o 18.00.
  7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Dziesięć minut przed każdą Mszą św. będzie odczytywany fragment Listu do Rzymian św. Pawła Apostoła. Prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła, aby włączyć się duchowo w przeżywanie Niedzieli Biblijnej.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą Mszę św. o 12.00, którą odprawi ks. Bp Bogdan Wojtuś z okazji urodzin i święceń kapłańskich ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego.
  9. Pierwsza spowiedź dla dzieci komunijnych będzie w sobotę 21.04.2018r. o 10.00.
  10. Zapraszamy wszystkich chętnych na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa dnia 28.04.2018r. na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie konferencja, Msza św., Oratorium, projekcja filmu „Dwie Korony”. Wyjazd o 5.00. Powrót ok. 2.00. Zapisy w biurze. Koszt: 50zł.
  11. Pod chórem, w zakrystii oraz w biurze parafialnym będzie można nabyć najnowszą książkę ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt.: „Eucharystia Darem Miłości”. Cena 15 zł.
  12. Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach zapraszają uczniów gimnazjalnych z nauczycielami i rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły w piątek 13 kwietnia 2018r. w godzinach od 11.00 do 19.00.
  13. Dziękujemy za ofiary, które przeznaczamy na spłatę zobowiązań wobec firmy Pana Sylwestra Ciejka, która wykonuje prace przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Wykonaliśmy także konieczny remont instalacji wodnej na cmentarzu. Za kaplicą został postawiony kontener sanitarny WC. Aby można było uregulować bieżące faktury proszę o dodatkowe ofiary do puszek w przyszłą niedzielę. O kwestowanie proszę Matki Różańcowe i panów z Rady Parafialnej.
  14. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Zofia Cieloszyk i śp. Franciszek Krasicki. Wieczny odpoczynek…