DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 stycznia 2020 roku

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca, za których będziemy się modlić podczas Mszy św.: we wtorek o 8.00 i w środę o 11.00. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu.

6. Zebranie rodziców i dzieci uczestniczących wyjeździe do Murzasichla będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym.

7. W naszej parafii trwa kolęda. Kapłan przychodzi do naszych rodzin z Bożym błogosławieństwem. Woda poświęcona jest kruchcie kościoła. Program kolędy w gablocie i na stronie internetowej.

8. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA organizuje zabawę karnawałową 22 lutego 2020 r. w restauracji BOSS. Koszt 250 zł od pary. Bilety w biurze parafialnym i u Pani Danuty Lorczak.

9. Przypominamy, że w naszym kościele jest zainstalowana pętla indukcyjna dla niedosłyszących osób posiadających aparaty słuchowe. Obejmuje dwa rzędy ławek przy filarach w głównej nawie kościoła. W razie potrzeby konsultacji udziela laryngolog Pani Magdalena Marciniak w przychodni „Rodzina”.

10. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności śp. Krystyna Meller. Wieczny odpoczynek…