DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 września 2018

1. Pan Jezus przypomina nam, że zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Dziś podczas Mszy św. o 12.00 wraz z rolnikami, ogrodnikami i działkowcami będziemy dziękować za zebrane plony.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi dla uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas V-VIII będzie w poniedziałek o 8.00 w budynku szkoły. Następnie o 9.00 Msza św. w kościele MBNP dla wszystkich klas. Po Mszy św. w budynku szkoły będzie rozpoczęcie roku dla klas I-IV.

4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 (zaraz po nowennie) Matki Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej. (w związku z tym nie będzie modlitwy we wtorki przed poranną Mszą św.) Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne od 9.00 do 10.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź św. o 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.45, nabożeństwo do NSPJ i Komunia św.

6. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza św. o 8.00. Zapraszamy!

7. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się nowenna przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Msza św. o 12.00 będzie sprawowana wg formularza w intencji ojczyzny i zakończona śpiewem Boże coś Polskę. Każda msza święta będzie poprzedzona okolicznościową katechezą.
W przyszłą niedzielę o 10.30 pierwszoklasistom poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

8. Trwają zapisy do Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Radość Życia”. Osoby, które złożyły już dokumenty i te, które chcą to uczynić prosimy o przybycie do domu parafialnego na pierwsze spotkanie we wtorek o 10.00.

9. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Dziennego Domu Pobytu prosimy o przybycie w najbliższy poniedziałek o17.30 na spotkanie z organizatorami miejscowej placówki.

10. Dziękuję członkom Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA, sympatykom i sponsorom oraz Urzędowi Miasta i Gminy w Mogilnie za zorganizowanie rodzinnego pikniku na zakończenie lata, który odbył się w sobotę.

11. Studium Muzyki Kościelnej rozpoczyna kolejny rok 15.09.2018r. o godz. 9.00 w budynku przy Seminarium Duchownym w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Tel.: 691030513.

12. Zmarli parafianie: śp. Stefan Maciejowski i śp. Kazimierz Kraska. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 2.09.2018r.