DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 28 sierpnia 2016

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.
  3. W środę, w ostatni dzień sierpnia, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30.
  4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Prosimy dzieci z pierwszych klas, aby przyniosły ze sobą tornistry i przybory szkolne do poświęcenia
  5. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 15 do 16.00. Następnie Komunia św. wynagradzająca NSPJ. Przypominam dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św.
    O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna do 18.00.
  6. W pierwszą sobotę przed poranną Eucharystią odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, a od 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią świętą.
  7. W niedzielę 11.09.2016r. o 12.00 razem z rolnikami i działkowcami będziemy dziękować za zebrane plony.
  8. Przy wyjściu z kościoła można odebrać kolejny numer Przewodnika Katolickiego.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 24.09.2016r. Wyjazd z Mogilna o 4.00. Program obejmuje również nawiedzenie dwóch sanktuariów: Matki Bożej Gidelskiej oraz Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin. Około 16.00 będziemy na Jasnej Górze. Po Apelu Jasnogórskim o 21.00 wyruszymy w drogę powrotną. W Mogilnie będziemy około 2.00. W Leśniowie przewidziany jest wspólny, dwudaniowy obiad o 13.00. Koszt przejazdu wraz z posiłkiem: 80 zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym do 16.09.2016r.