DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30. W tym tygodniu proszę o prowadzenie modlitwy: we wtorek – ministrantów; w środę – dzieci; w czwartek – kandydatów do bierzmowania; w piątek – Matki Różańcowe.

4. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

6. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Roczne składamy w biurze parafialnym; jednorazowe można składać także w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w domu parafialnym o 16.00. Prosimy o przebranie się za wybranego świętego.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Maltę, śladami św. Pawła Apostoła w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy do końca października z wpłatą zaliczki 700zł. Pozostała kwota do zapłaty rozłożona będzie na dogodne raty: do 30.12.2018r.: 800zł; do 28.02.2019r.: 800zł; do 30.04.2019r.: 960zł+120Euro. Zachęcamy do pielgrzymowania na jedną z najpiękniejszych wysp Europy ze wspaniałą przyrodą i pełną pięknych zabytków. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

9. W związku z prowadzeniem przez naszą parafię Dziennego Domu Pobytu zostały zmienione godziny otwarcia biura parafialnego: w poniedziałek: 18.30-19.00; we wtorek: nieczynne; w środę: 9.00-10.00;w czwartek: 15.00-16.00;w piątek: 9.00-10.00.

10. Dziękuję za ofiary na kwiaty do ołtarza składane do skarbony pod chórem, za ofiary z tacy na cele remontowe w wysokości 2350zł oraz na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 2181,61.

11. Został zdemontowany krzyż na naszym kościele, który po konserwacji zostanie ponownie umieszczony na szczycie światyni.