DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 października 2017

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Dziś o 15.00 dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z Opiekunką i rodzicami zapraszają do domu parafialnego na „Spotkanie z misjami”. W programie gry i zabawy misyjne, warsztaty małego misjonarza, przysmaki kuchni misyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!
  2. W środę nowenna do MBNP o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 12.00. Od 11.00 okazja do spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo różańcowe. Dziękuję za indywidualne modlitwy do MBNP i ofiary składane przy tej okazji.
  3. Nabożeństwo różańcowe codziennie o 17.30. Dziękuję za prowadzenie modlitwy i proszę w tym tygodniu we wtorek Matki Różańcowe, w środę lektorów świeckich, w czwartek Rodzinę Serca Miłości Ukrzyżowanej, w piątek Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”. Dzieci zapraszam w poniedziałek, w środę i w piątek o 16.00.
  4. Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w ostatni czwartek miesiąca po Mszy św. o 18.00.
  5. Kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjalnych oraz klas siódmych szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. o 18.00.
  6. Dziękuję za zbierane ubiegłej niedzieli ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku w wysokości 1480,90.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych bliskich. Najważniejsza jednak jest modlitwa. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym a jednorazowe, wypisane na karteczkach wyłożonych pod chórem, w biurze lub w zakrystii.
  8. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach mogileńskich modlitwę za zmarłych rozpoczniemy przy figurze Chrystusa Zmartwychwstałego o 13.00. Po procesji około 13.30 rozpocznie się Msza św. przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka. Przeżyta Msza św. i ofiarowana Komunia św. to najpiękniejszy i najbardziej potrzebny dar dla naszych zmarłych.
  9. Przypominam o trwających zapisach na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 11-18.04.2018r. Zapisy w biurze parafialnym.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia kanonicznej wizytacji naszych parafii. Bierzmowanym dziękuję za dar ołtarza, którym są nowe świeczniki ołtarzowe.
  11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Bronisława Wiśniewska, której pogrzeb będzie we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…