DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 sierpnia 2016

1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  2. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30.
  4. W piątek różaniec fatimski z procesją dookoła kościoła po wieczornej mszy św. Zapraszamy ze świecami.
  5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie ks. Eugeniusza Bednarka, misjonarza z Kamerunu. Naszymi modlitwami i ofiarami zbieranymi po Mszach św. wesprzyjmy Jego pracę misyjną.
  6. Dziękuję pielgrzymom jasnogórskim, którzy pieszo przeżywali rekolekcje w drodze oraz ofiarowali modlitwy i trudy wędrowania w intencjach naszej rodziny parafialnej. Dziękuję także pielgrzymom, którzy autokarem udali się ubiegłej środy na powitanie pielgrzymki gnieźnieńskiej. Już dziś informuję, że kolejna pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę odbędzie się w ostatnim tygodniu września. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
  7. Wspólnota Anonimowych Alkoholików działająca przy parafii klasztornej w Mogilnie zaprasza na spotkanie 20.08.2016r.: 16.00 – miting otwarty; 18.00 – Eucharystia; 19.30 – spotkanie z duszpasterzem Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości O. Mieczysławem Lewockim.
  8. Dziękuję za ofiary składane dziś na tacę podczas Mszy św. Przeznaczone są na uregulowanie należności za wykonanie granitowych schodów do kościoła. Całkowity koszt inwestycji zrealizowanej przez firmę Pana Sylwestra Ciejka to 52 000 zł. Pozostałe do spłaty 20 000 zł regulować będziemy w dogodnych ratach.
  9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Rolnikom pomyślnego dokończenia żniw. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia, szczególnie ks. Jackowi Wachowskiemu z okazji święta Patrona przypadającego w najbliższą środę. Zmarłego parafianina +Alfreda Bulińskiego, którego pogrzeb odbył się w sobotę, polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.