DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 października 2017

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. W ubiegłą niedzielę swoimi ofiarami w wysokości 2057,22,- wsparliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać!
  2. W poniedziałek o 10.00 proszę członków rady parafialnej o pomoc w przygotowaniu wizytacji parafii.
  3. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin oraz dla świadków bierzmowania. Podczas spowiedzi będzie adoracja Najświętszego Sakramentu – modlitewne przygotowanie do przyjęcia sakramentu Ducha Świętego. Na zakończenie adoracji młodzież otrzyma krzyże.
  4. We wtorek przypada w naszej parafii dzień wizytacji kanonicznej. Będziemy gościć Jego Ekscelencję Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godzinie 15.45 wszystkie dzieci wraz z rodzinami. Ksiądz Biskup udzieli specjalnego błogosławieństwa. Natomiast o godzinie 17.00 będzie uroczysta Msza św. pontyfikalna z udzieleniem sakramentu bierzmowania 40 młodym ludziom z parafii MBNP w Mogilnie i św. Andrzeja Boboli we Wszedniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Niech nasza obecność będzie znakiem zatroskania o sprawy duchowe naszych parafii i archidiecezji gnieźnieńskiej.
  5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo różańcowe. We wtorek z racji wizytacji różaniec będzie o 8.30.
  6. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Pracowników Służby Zdrowia. Modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas nowenny do MBNP o 8.30 i nabożeństwa różańcowego o 17.30. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 12.00. Od 11.00 spowiedź św.
  7. Dziękuję za ofiary budowlane z ubiegłej niedzieli, które będą przeznaczone na pokrycie kosztów przyłącza cieplnego.
  8. Dziś na prośbę Ks. Prymasa Wojciecha Polaka po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku
  9. Za tydzień Niedziela Misyjna. O 15.00 dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z Opiekunką i rodzicami zapraszają do domu parafialnego na „Spotkanie z misjami”. W programie gry i zabawy misyjne, warsztaty małego misjonarza, przysmaki kuchni misyjnej. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!
  10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych bliskich. Najważniejsza jednak jest modlitwa. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym a jednorazowe, wypisane na karteczkach wyłożonych pod chórem, w biurze lub w zakrystii.
  11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Mirosława Kraśna i śp. Danuta Olszak, której pogrzeb będzie w czwartek o 13.00. Wieczny odpoczynek…