DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 października 2016

1. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
  2. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30 Nabożeństwa dla dzieci są w piątki o 16.00. O prowadzenie różańca proszę: we wtorek-Matki Różańcowe; w piątek-Lektorów Świeckich.
  3. W czwartek, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 17.30., a po nim na Mszę Świętą. Proszę o przyniesienie świec. O prowadzenie różańca w czasie procesji proszę kandydatów do bierzmowania.
  4. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.
  5. Organizujemy 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. W programie m.in.: Asyż, Rzym, Wenecja, San Giovanni Rotondo, Watykan, oraz nawiedzenie w dniu odpustu Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym kościele znajduje się cudowna ikona Matki Bożej. Termin: 24.06-3.07.2017r. Koszt: 2100zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 300 zł. do 16.10.2016r. Pozostałą należność można wpłacać w dogodnych ratach po 600 zł w miesiącach: I, III i V 2017r.
  6. Dziękuję małżeństwom zawieranym w tym roku za dekoracje z żywych kwiatów, które przez wiele tygodni zdobiły nasze ołtarze. W czasie, gdy nie będzie już takich okazji chcemy, aby kościół był nadal pięknie przystrojony, dlatego ofiary składane do skarbony pod chórem przeznaczone będą na kwiaty do ołtarza głównego i ołtarza Matki Bożej.
  7. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne składane dziś na tacę.