DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 września 2016

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych wartości.
  3. Rozpoczynamy także dzisiaj kwartalne dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców oraz VI Tydzień Wychowania. Pamiętając, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie. W środę ta intencja będzie towarzyszyć nam w czasie nowenny do MB Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30, a w piątek o 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy adoracyjnej za dzieci i młodzież, za rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  4. W piątek o 17.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą św. młodzież klas III gimnazjalnych rozpocznie bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
  5. Ognisko Misyjne zaprasza wszystkie chętne dzieci na spotkanie w piątek o 15.15 w domu parafialnym.
  6. W sobotę w naszym kościele Mszą św. o 11.00 pod przewodnictwem Honorowego Obywatela Mogilna Jego Ekscelencji Arcybiskupa Seniora Józefa Muszyńskiego, rozpoczną się uroczyste obchody 70-lecia Zespołu Szkół w Mogilnie. Po Mszy św. przemarsz do budynku szkoły i dalsze uroczystości, na które zaprasza Dyrektor, Rada Pedagogiczna i społeczność uczniowska oraz stowarzyszenie absolwentów i sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie.
  7. W sobotę wyjeżdżamy na pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Gidlach, Leśniowie i na Jasne Górze. Zbiórka o 4.00 przed kościołem MBNP w Mogilnie. Jako pielgrzymi zapewniamy o modlitwie w intencji naszej parafii.
  8. Dziękuję za ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca na cele remontowe i inwestycyjne w wysokości 2950zł, przeznaczone na spłatę należności za ogrzewanie ławkowe i schody do kościoła. Mieszkańcom Wiecanowa, działkowiczom Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Lasem”, mieszkańcom budynku przy ul. 900-lecia 13 oraz prywatnym ofiarodawcom dziękuję za ofiary dożynkowe w wysokości 1425zł. Dziękuję także za wieńce a szczególnie Panu Stanisławowi Kwaśniewskiemu za portret Papieża Franciszka misternie wykonany z ziaren zbóż.