DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 października 2016

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30; dla dzieci w piątki o 16.00.
    We wtorek o prowadzenie różańca proszę Matki Różańcowe a w piątek Lektorów Świeckich.
  2. W środy października nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy tylko o 8.30. Od 9.00 do 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Z racji wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej o 11.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o 12.00.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o 12.30 sprzed kościoła. Powrót około 22.00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt: 50 zł. Zapisy do 2.10.2016r.
  4. W pierwszy piątek o 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. O 15.45 Komunia św. wynagradzająca. O 16.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., różaniec i poświęcenie różańców z okazji wspomnienia NMP Różańcowej. .
  5. W sobotę zapraszamy na Gwiaździstą Procesję Różańcową, która rozpocznie się o 14.00 w naszym kościele a następnie przejdzie do kaplicy na naszym cmentarzu. Tego samego dnia w całej Polsce odprawiana będzie ta modlitwa w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą publicznie uczcić NMP Różańcową i prosić Ją za naszych Rodaków.
  6. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia” Z tej okazji zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży gimnazjalnej, zwłaszcza klas III, która przygotowuje się do bierzmowania.
  7. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież bierzmowana będzie zbierać ofiary na ten cel.
  8. Dziękuję za składane dziś ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Za tydzień druga niedziela miesiąca-składka remontowo inwestycyjna. Dziękuję Matkom Różańcowym za ufundowanie ogrzewania pierwszej ławki. Koszt instalacji ogrzewania jednej ławki to 1500 zł. Osoby, które chciałyby ufundować kolejne, proszone są o kontakt z biurem parafialnym.
  9. Bracia Kapucyni z mogileńskiego klasztoru organizują kurs przedmałżeński w dniach
    6.11-11.12.2016r., a w najbliższy wtorek o 18.00 zapraszają na sumę odpustową z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu.
  10. Organizujemy 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch. W programie m.in.: Asyż, Rzym, Wenecja, San Giovanni Rotondo, Watykan, oraz nawiedzenie w dniu odpustu Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym kościele znajduje się cudowna ikona Matki Bożej. Termin: 24.06-3.07.2017r. Koszt: 2100zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 300 zł. do 16.10.2016r. Pozostałą należność można wpłacać w dogodnych ratach po 600 zł w miesiącach: I, III i V 2017r.
  11. Przypominam o konkursie niedzielnym dla dzieci. Po Mszach św. dzieci otrzymywać będą obrazki do wklejenia do książeczek, które otrzymały w szkole. Dzieci, które nie maja książeczki, niech wklejają obrazki do osobnego zeszyciku. Na koniec roku szkolnego będzie rozwiązanie konkursu z nagrodami.
  12. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla zmarłej parafianki: + Elżbiety Piotrowskiej pragniemy prosić o szczęście wieczne.