DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 października 2017

1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Dziś swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II.
  2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam codziennie o 17.30. O prowadzenie modlitwy proszę we wtorek Matki Różańcowe a w czwartek lektorów. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o 16.00.
  3. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 12.00. Od 11.00 okazja do spowiedzi św. Biuro czynne od 9.00 do 11.00. Biblioteka parafialna od 9.00 do 10.00.
  4. W środę na różaniec o 17.30 i Mszę św. o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy ten sakrament otrzymają 17.10.2017. Po Mszy św. spotkanie w kościele. Podobnie będzie w najbliższy piątek. To ostatnie dni przygotowań przed tym ważnym wydarzeniem w życiu młodzieży. Otoczmy ich naszą modlitewną troską!
  5. W piątek o 17.30 różaniec fatimski z procesją dokoła kościoła a następnie Msza św. Zapraszamy wszystkich ze świecami.
  6. W sobotę będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  7. Zbliża się dzień wizytacji naszej parafii przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Niech będzie to dzień wspólnej modlitwy i wyrażonej naszą obecnością troski o dobro jakim jest nasza wspólnota parafialna. Plan wizytacji jest wywieszony w kruchcie.
  8. Przypominam o trwających zapisach na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 11-18.04.2018r. Zapisy w biurze parafialnym.
  9. Kino Wawrzyn zaprasza na seans filmu pt.: „Fatima. Ostatnia Tajemnica” w niedzielę o 11.00 i 15.00. Szczegóły na plakacie.
  10. Pod chórem lub w zakrystii oraz w biurze parafialnym można nabyć najnowszą książkę Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt.: „Maryja naszą Matką”. Cena 20 zł. Zachęcam też do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.
  11. Dziękuję za ofiary na cele remontowe składane na tacę.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Danuta Świętnicka i śp. Brunon Malendowicz. Wieczny odpoczynek…