DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 października 2021 roku

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać i umacniać ją życiem sakramentalnym.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 17.30 a w środy o 17.00. O prowadzenie różańca proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – kandydatów do bierzmowania; w środy o 17.00 – dzieci; w czwartki – lektorów świeckich; w piątki – Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek o 17.30 na spotkanie, które rozpocznie się modlitwą różańcową prowadzoną przez młodzież a następnie Msza św. i zebranie w kościele.

4. W środę podczas różańca o 17.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i I Komunii św.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspominając tego dnia NMP Różańcową będziemy prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź.

7. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczymy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9. Ofiary z tacy w drugą niedzielę miesiąca przeznaczymy na cele inwestycyjno-remontowe.

10. Organizujemy wyjazd do kina na film pt.: „Fatima”. Zapraszamy także dzieci. Wyjazd w niedzielę 17.10.2021r. o 15.30 z Mogilna. Koszt: 30zł. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

11. Stowarzyszenie rodzin ALVIRA zaprasza w sobotę 23 października na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św. w intencji rodzin, obiad, zwiedzanie Zamku w Gołuchowie. Wyjazd o 8.00 sprzed kościoła; powrót ok. 18.30. Koszt wyjazdu 76 zł. Zapisy z wpłatą w biurze do 10.10.2021.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Teresa Jarczyńska. Wieczny odpoczynek…