DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 października 2017

1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Zbigniewa Szlachetkę, który przybliża działalność i duchowość Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej. O 15.00 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja połączona z nauką dla wszystkich chętnych. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę i działalność duchową Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej.
  2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie celebrowane w naszym kościele o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy proszę: we wtorki – matki różańcowe; w środy – służbę liturgiczną; w czwartki – lektorów świeckich. Nabożeństwa różańcowe z konkursem dla dzieci będą w październikowe poniedziałki, środy i piątki o 16.00. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.
  3. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…
  5. W środy października nowenna do MBNP tylko o 8.30. O 17.30 nabożeństwo różańcowe. Rano adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 12.00. Od 11.00 okazja do spowiedzi św.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godz. 15.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja. O 15.45 nabożeństwo przebłagalne za grzechy nasze osobiste i całego świata oraz Komunia św. wynagradzająca. O 16.00 różaniec dla dzieci.
  7. W sobotę przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Tego dnia chcemy włączyć się duchowo w ogólnopolską modlitwę Różaniec do Granic. Łącząc się ze wszystkimi rodakami, którzy będą modlić się wzdłuż granic Rzeczypospolitej Polskiej zapraszamy do odmawiania różańca w naszym kościele podczas nabożeństwa o 14.00 połączonego z modlitwą adoracyjną. Zapraszamy wszystkich a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Niech ta piękna inicjatywa modlitwy, która jest odpowiedzią na wezwanie NMP wypowiedziane do dzieci w Fatimie w 1917 roku zmobilizuje nas do codziennej modlitwy różańcowej. Tego dnia zapraszamy też o 7.15 na nabożeństwo fatimskie z różańcem św. oraz o 17.30 na nabożeństwo październikowe.
  8. W sobotę z sakramentami świętymi udajemy się do chorych i seniorów od godz. 9.00.
  9. Kino Wawrzyn zaprasza na seans filmu pt.: „Fatima. Ostatnia Tajemnica” w piątek i w sobotę o 15.00 oraz w niedzielę o 11.00 i 15.00. Szczegóły na plakacie.
  10. Zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 11-18.04.2018r. Szczegóły w gablocie.
  11. Pod chórem lub w zakrystii oraz w biurze parafialnym można nabyć najnowszą książkę Ks. Prałata Eugeniusza Jaworskiego pt.: „Maryja naszą Matką”. Cena 20 zł. Zachęcam też do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.