DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. O prowadzenie modlitwy różańcowej proszę: w środę – dzieci; w czwartek – kandydatów do bierzmowania; w piątek – Matki Różańcowe.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W środę nowenna do MBNP o 8.30. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 9.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne od 9.00 do 10.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

6. Parafia pw. Św. Jana Apostoła w Mogilnie – klasztor zaprasza na odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu w czwartek o 18.00. Sumie będzie przewodniczył o. Dawid Napiwodzki, który po Mszy św. udzieli wszystkim uczestnikom błogosławieństwa prymicyjnego.

7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie okazja do spowiedzi św. do 16.30. Przypominamy dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o 7.15.
Chorych z sakramentami św. odwiedzimy od 9.00.

9. W sobotę o 19.00 Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski zaprasza na Mszę św. sprawowaną z okazji 90 rocznicy powstania Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

10. Dnia 7 października w niedzielę we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej poświecimy różańce dzieciom komunijnym oraz wszystkim chętnym podczas Mszy św. o 10.30

11. Odeszli do Wieczności: śp. Maria Szymkowiak; pogrzeb w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Jadwiga Pazdej; pogrzeb we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…