DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 września 2021 roku

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki. Warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską.

3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – 18.30 – 20.00. W tym czasie spowiedź.

6. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

7. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.30 a w środy o 17.00 prowadzony przez dzieci komunijne. O prowadzenie różańca proszę: w poniedziałki – Róże Różańcowe; we wtorki – kandydatów do bierzmowania, w środy o 17.00 – dzieci, w czwartki – lektorów świeckich, w piątki – Stowarzyszenie Rodzin „Alvira.

8. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 do 17.00 spowiedź i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.

9. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz.8.00 Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.

11. Dyrekcja, pracownicy oraz podopieczni Hospicjum w Licheniu dziękują za okazaną życzliwość oraz umożliwienie w dniu 18 i 19 września 2021 przeprowadzenia przy kościele, akcji charytatywnej „Dobro wraca” na rzecz chorych u kresu życia. Zebrano kwotę 4.650,20zł. Wszystkich Ofiarodawców personel i podopieczni polecają w modlitwie i podczas Mszy św. sprawowanej w ostatnią niedzielę miesiąca w kaplicy hospicyjnej. Osobne podziękowania kierujemy do kwestujących wolontariuszy.

12. Przypominam o zakładaniu maseczki i zachowywaniu dystansu oraz o właściwej kolejności w podchodzeniu do Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy tylko na rękę a w bocznej nawie tradycyjnie.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ogłoszenia Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA

1. W związku z trwającym Rokiem świętego Józefa Stowarzyszenie rodzin ALVIRA zaprasza na Mszę Świętą w intencji rodzin naszych parafii, która odbędzie się w sobotę 23 października w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Plan pielgrzymki:

– godz. 8.00 wyjazd sprzed kościoła MBNP w Mogilnie,

– 11.15 zwiedzanie sanktuarium,

– 12.00 Msza Św. w intencji rodzin naszych parafii,

– 13.00 obiad,

– w drodze powrotnej ok. godz. 15.00 zwiedzanie Zamku w Gołuchowie wraz z przewodnikiem.

– powrót ok. godz. 18.30

Całkowity koszt wyjazdu 76 zł.

Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym do 10 października.

2. Już dziś informujemy, że w ostatnią sobotę karnawału 26.02 Stowarzyszenie ALVIRA organizuje w restauracji BOSS zabawę karnawałową, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje i zapisy w grudniu!

3. Zapraszamy chętne rodziny do włączenia się w działalność ALVIRY. Wspólna modlitwa, pomoc potrzebującemu człowiekowi ale również zabawa, wyjazdy i organizowane akcje dają poczucie wspólnoty i Bożej Radości. Chcemy się nią z Wami dzielić! Osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza, ks. Tomasza, p. Danki Lorczak oraz oczywiście wszystkich członków stowarzyszenia. Zapraszamy!