DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 września 2017

1. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska oraz poświęcenie kolejnej tablicy z objawieniem ufundowanej przez Czcicieli Matki Bożej z ul. 900-lecia 31, Panie Teresę Borkowską i Zofię Owczarzak. Na Mszę św. o 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych i proszę o niesienie figury. Po procesji spotkanie w kościele.
  2. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.
  3. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msza św. w kaplicy na naszym cmentarzu o godz. 16.00. Zachęcam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Tego dnia nie będzie wieczornej Mszy św. w kościele.
  4. W sobotę o 10.00 w kościele spotkanie ministrantów. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, szczególnie tych po I Komunii św.
  5. W niedzielę 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Sprzed kościoła o 2.00 (z soboty na niedzielę) wyruszy pielgrzymka autokarowa do Warszawy na uroczystości rocznicowe.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Będzie to również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  7. Dziękuję dzieciom, które uczestniczyły w konkursie niedzielnym. W tym roku również zachęcam do regularnego uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.
  8. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 11-18.04.2018r. Wylot z Poznania. Cena: 2900 zł +130 $. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą zaliczki 500zł do 15.09.2017r. Pozostała część zapłaty może być rozłożona na raty po 800zł: I. do 15.11.2017r.; II. do 15.01.2018r.; III. + 130 $ do 28.02.2018r. Szczegóły w gablocie.
  9. Dziękuję Panu Stanisławowi Dembskiemu za pomalowanie tylnych ścian garaży graniczących z terenem kościelnym.
  10. Pod chórem można odebrać kolejny numer Przewodnika Katolickiego.