DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2016

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.
  2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza Święta.
  3. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.
  4. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź od 11.00 do 12.00.
  5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  6. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Odpust ku czci MBNP w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę 26.06.2016r. o 12.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz z Bydgoszczy. Proszę o przygotowanie liturgii, o niesienie feretronów i sztandarów, prowadzenie kapłana, dziewczynki o sypanie kwiatków, dzieci komunijne ubrane w alby o udział we Mszy św. i procesji.
  8. 2 sierpnia 2016r. wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Zalogowani przez chrzest”. Grupa błękitno-żółto-zielona z Mogilna i grupa czerwono-żółta z Inowrocławia pójdą jako Grupa Regionalna Inowrocław pod przewodnictwem ks. Marcina Przybylskiego i o. Grzegorza Sucheńskiego OFMCap. Koszt pielgrzymki to 120 zł. Dostępne są formularze elektroniczny i papierowy. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się do 11 lipca. Spotkanie przedpielgrzymkowe będzie 3 lipca o 19.00 w klasztorze. Szczegóły i formularz zgłoszeń na stronie parafii św. Jana.
  9. W ramach „Dni w Diecezjach” poprzedzających centralne wydarzenia ŚDM od 20 do 25 lipca będziemy gościć w Mogilnie grupę 22 młodych z Kazachstanu. Zapraszamy do udziału także młodych z naszego dekanatu, którzy chcieliby wziąć udział w diecezjalnej części ŚDM w Mogilnie. Będzie to czas integracji, wydarzeń kulturalnych, wyjazdów, modlitwy, zabawy. W planie: gra miejska, integracja w Chabsku, wyjazd do Gniezna na Mszę św. i spotkanie z Prymasem, wyjazd do Murowanej Gośliny na widowisko historyczne, Bal Świętych i wiele innych. Koszt to 75 zł (uwzględnia 5 dniowe wyżywienie, pakiet gadżetów, przejazdy i ubezpieczenie). Zapisy w biurze parafialnym do 1 lipca 2016r. Pytania prosimy kierować: [email protected]
  10. Bóg zapłać za ofiary składane w drugą niedzielę miesiąca na tacę w wysokości 2900 zł, które będą przeznaczone na remont schodów.
  11. Dziękuję osobom, które uczestniczyły w minionym tygodniu w pielgrzymce do Fatimy za wspólną modlitwę oraz za ufundowanie ornatu z wizerunkiem Matki Bożej.