DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25 czerwca 2017

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarz na procesję Bożego Ciała, niosącym feretron i sztandar, dzieciom sypiącym kwiatki i dzieciom komunijnym, ministrantom, lektorom, Paniom Katechetkom, Panu Kościelnemu, Radzie Parafialnej. Dziękuję za uczestnictwo w procesjach Oktawy Bożego Ciała oraz na zakończeniu w czwartek szczególnie: noszącym figurę Matki Bożej z Fatimy: ministrantom; chórkowi „Gloria”; Matkom Różańcowym i czcicielo MBNP; Stowarzyszeniu Rodzin. Przygotowującym ołtarze: Ognisku Misyjnemu i ministrantom; Matkom Różańcowym i Margaretkom; Stowarzyszeniu Rodzin Alvira i Chórowi Immaculata.
  2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Tego dnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Sumę o 18.00 odprawi ks. Mariusz Misiorowski. O 17.30 będzie nowenna do MBNP. Proszę dzieci o sypanie kwiatków, radę parafialną o niesienie baldachimu i prowadzenie kapłana. Czcicieli MBNP, którzy chcą nieść figurę Matki Bożej proszę o kontakt z Panią Emilią Goślinowską.
  3. W środę nowenna do MBNP tylko rano o 8.30, następnie adoracja do Mszy św. o 12.00. okazja do spowiedzi św. od 11.00 do 12.00.
  4. W czwartek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Święte będą o 7.00, 8.30. 10.30 i 18.00.
  5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.15.
  6. Dziękuję Stowarzyszeniu Rodzin ALVIRA oraz wszystkim prowadzącym i organizującym zabawę podczas festynu rodzinnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę przy hali sportowej. Dziękuję dzieciom, które wraz z całymi rodzinami korzystały z atrakcji.
  7. Ubiegłej niedzieli podczas zbiórki do puszek na dożywianie dzieci na Filipinach, gdzie pracuje siostra Wioletta Sobiesiak pochodząca z naszej parafii zebraliśmy 3651,08 złotych. Bóg zapłać za ofiarność!
  8. Przypominam i zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Gorę w dniach 28.07 – 6.08.2017r. Spotkanie informacyjne będzie w niedzielę 2.07.2017r. o 19.00 w klasztorze.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na przywitanie pieszych pielgrzymów w sobotę 5.08.2017r. Wyjazd o 5.00. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  10. Wszystkim odpoczywającym i wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Piechocki i śp. Paweł Śniatacz, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek…