DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 czerwca 2018

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. godz. 18.00 a w środę w łączności z nowenną o 8.30.

3. W poniedziałek podczas Mszy św. o 18.00 z rąk Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia 26 kandydatów z Parafii p.w. MBNP w Mogilnie i św. Andrzeja Boboli we Wszedniu przyjmie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy modlitwą tych, którzy wchodzą dorosłość, aby dobrze wykorzystali Dary Ducha Świętego w swoim życiu. Spowiedź św. dla kandydatów i ich rodzin będzie dziś po Mszy św. o 18.00. Następnie próba.

4. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. Natomiast o 17.30 zapraszamy na różaniec i procesję fatimską. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 10.00. Okazja do spowiedzi od 9.30.

5. Dziękuję wszystkim, którzy uczcili Najświętsze Ciało i Krew Pańską uczestnicząc przez osiem dni w procesjach eucharystycznych Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej za prowadzenie kapłana, niesienie baldachimu; dzieciom za sypanie kwiatków; Matkom Różańcowym i wszystkim, którzy nosili figurę Matki Bożej; Paniom Katechetkom: Jolancie i Marii; Panu Szafarzowi Januszowi, ministrantom, lektorom, Panu Kościelnemu, Panom Organistom. Za przygotowanie ołtarzy dziękuję: Ognisku Misyjnemu i ministrantom, „Margaretkom” i Matkom Różańcowym, Stowarzyszeniu Rodzin Alvira, Lektorom świeckm. Wszystkim „Bóg zapłać!”

6. Dziękuję za ofiary z tacy przeznaczone na realizowane cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii: na spłatę kolejnych rat za poduszki grzejne oraz podjazd, a także na wymianę okien w domu parafialnym. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy składają ofiary do puszek umieszczonych w naszym kościele: w bocznej kaplicy ofiarowane wraz z modlitwami do MBNP; na filarze na „chleb św. Antoniego” oraz na kwiaty do ołtarza pod chórem. Bóg zapłać za Waszą ofiarność! Dziękuję za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na Świątynię Opatrzności Bożej w wysokości 799,20zł.