DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 maja 2016

1. 1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. Dziś w niezwykły sposób 53 dzieci z naszej parafii spotka się z Panem Jezusem w Eucharystii podczas Mszy św. o 10.00. Módlmy się za dzieci i ich rodziców, aby radość spotkania z Panem trwała w nich oraz owocowała pogłębieniem i umocnieniem wiary. Przypominam, że Msza św. południowa dziś o 12.30.
  2. Rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci będą przedłużać radość ze spotkania Pana Jezusa w Komunii św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o 17.30 na nabożeństwie majowym, procesji Oktawy Bożego Ciała i na Mszy św. W ciągu tego tygodnia dzieci będą się modlić za najważniejsze osoby w ich życiu: w poniedziałek – za rodziców; we wtorek – za babcie i dziadków; w środę – za rodzeństwo i kuzynostwo; w czwartek – za rodziców chrzestnych i kapłanów, którzy chrzcili spowiadali i udzielali Komunii św.; w piątek – za katechetów i nauczycieli; w sobotę część dzieci będzie dziękować Matce Bożej na Jasnej Górze za Dar Jej Syna Jezusa Chrystusa a pozostali w naszym kościele przed ołtarzem MBNP. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy. W sobotę wyjazd do Częstochowy będzie o 5.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie.
  3. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również
    o godz.17.30. Pamiętajmy, że zaraz po nabożeństwie będzie odprawiana Msza św. (około 17.50)
  4. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Do środy po nabożeństwie majowym o 17.30 – procesja wokół kościoła.
  5. We wtorek, po Mszy św. o 18.00 na plebanii spotkanie dla lektorów świeckich. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby włączyć się w tę posługę w kościele.
  6. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Nowenna o 8.30 i 17.30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym i procesją. Adoracja do 12.00 i Msza św. Spowiedź św. od 11.00 do 12.00.
  7. W czwartek zakończenie Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O 18.00 Msza św., po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja do czterech ołtarzy rozmieszczonych wokół naszego kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy następujące grupy: 1. Matki Różańcowe; 2. Odnowa w Duchu Świętym; 3. Chórek „Gloria” wraz z młodzieżą wyjeżdżającą na Lednicę; 4. Ministranci wraz z Ogniskiem Misyjnym. Proszę dzieci sypiące kwiatki o przygotowanie na czwartek chabrowych wianków na głowę. Na zakończenie procesji przed kościołem będzie poświęcenie kwiatów i ziół.
  8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym i procesji wokół kościoła o godz. 17.30. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę, w którą przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP przed poranną Mszą Świętą odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie.
  10. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Bożego Ciała na Rynku: Panom z Rady Parafialnej, Paniom Ewie Witkowskiej i Marii Pollak, Panom Arturowi Lorczakowi, Andrzejowi Kulińskiemu, Szymonowi Czerwcowi, Januszowi Wojciechowskiemu, Eugeniuszowi Piniarskiemu; ministrantom i lektorom, dzieciom sypiącym kwiatki i dzieciom komunijnym; Matkom Różańcowym, niosącym sztandary i feretrony, prowadzącym kapłana. Za organizację procesji dziękuję władzom naszego miasta, Policji, Straży Miejskiej; Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury za nagłośnienie; Orkiestrze dętej; Dyrekcji i pracownikom OSiR-u za ustawienie sceny. Wszystkim za pobożne uczestnictwo składam serdeczne Bóg zapłać!