DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 czerwca 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Dziś podczas Mszy św. o 10.30 dzieci rocznicowe dziękują za dar Eucharystii.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. Po Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesje połączone z nabożeństwem czerwcowym w dni powszednie po Mszy św. o 18.00; w niedzielę po Mszy św. o 12.00, w środę po nowennie o 17.30. Proszę Panów z Rady Parafialnej o prowadzenie kapłana, niesienie baldachimu; dzieci o sypanie kwiatków; Matki Różańcowe o niesienie sztandaru; kandydatów do bierzmowania o niesienie figury Matki Bożej. W czwartek zakończenie oktawy. O przygotowanie ołtarzy proszę: 1. Ognisko Misyjne i ministrantów; 2. Matki Różańcowe; 3. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 4. Lektorów świeckich.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Po Mszy św. o 18.00 procesja Eucharystyczna. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

6. Dzieci pierwszokomunijne zakończyły tzw. Biały Tydzień. Polecajmy je Dobremu Panu Bogu przez wstawiennictwo MBNP, aby trwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości komunijnej. Rodzicom dziękuję za ufundowanie chodnika dywanowego do naszej świątyni.

7. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na realizowane cele remontowe i inwestycyjne w naszej parafii: na spłatę kolejnych rat za poduszki grzejne oraz podjazd, a także na wymianę okien w domu parafialnym przed realizacją w nim Dziennego Domu Pobytu, o którym szczegółowo poinformujemy na początku lipca.

8. W poniedziałek 11.06.2018r. o 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas III gimnazjalnych przyjmą z rąk ks. Biskupa Bogdana Wojtusia Sakrament Ducha Świętego. Módlmy się dla nich o moc wiary i otwarcie serc na Dary Ducha Świętego.

9. Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Rynek 14 rozpoczęły rekrutację do Niepublicznego Przedszkola zwanego Ochronką Bł. Edmunda Bojanowskiego na rok 2018-2019. Zainteresowanych Siostry zapraszają codziennie w godzinach otwarcia przedszkola od 9.00 do 14.00.