DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
    2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Nowenna do MBNP będzie tylko o 17.30.
    3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
    4. W przyszłą niedzielę w kolejny dzień objawień fatimskich, które miały miejsce 19.08.1917r. różaniec i procesja wokół kościoła będą o 17.30. O prowadzenie modlitwy proszę Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
    5. Przypominamy, że nasza Parafia otrzymała dofinansowanie unijne na utworzenie Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Radość Życia” – Dzienny Dom Pobytu dla osób niesamodzielnych z powiatu mogileńskiego.
      Dom rozpocznie funkcjonowanie od września, zapewniając kompleksowe wsparcie, codziennie w godzinach od 7.30 do 15.30 dla 20 podopiecznych m.in. w zakresie wsparcia opiekunów, psychologa, fizjoterapeuty, pielęgniarki, terapeuty zajęciowego, prawnika pozwalające zorganizować czas oraz zaktywizować się społecznie.
      Trwają działania rekrutacyjne, które prowadzone będą do 24.08.2018 r. Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkujących Mogilno i powiat mogileński. Niesamodzielność osób, które mogą być przyjęte do projektu objawia się np. ze względu na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność. Zainteresowanych proszę o przybycie do biura parafialnego.
      Działania w projekcie kierowane będą również do opiekunów podopiecznych Domu, więc zapraszamy także do udziału najbliższe otoczenie osób, które będą uczestnikami projektu.
    6. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie nawiedzenie sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Gidel. Wyjazd w sobotę 15.09.2018r. o 4.00 sprzed kościoła. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt przejazdu i posiłku obiadowego: 100 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
    7. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, przeznaczone na spłatę należności za wymianę okien w domu parafialnym, w którym powstaje Dzienny Dom Pobytu.
    8. Dzieciom i młodzieży życzymy udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu a pracującym na roli dobrej pogody do zbioru plonów ziemi.
    9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Kazimierz Maciejewski, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 11.30 oraz śp. Władysław Bojaruniec, którego pogrzeb będzie we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…