JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 czerwca 2016

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed każdą Mszą Świętą.
  2. Dziś grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. proboszczem modli się w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Odprawiona tam zostanie Msza św. w intencji wszystkich naszych parafian.
  3. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie
    o godz. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.
  4. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 17.30. Następnie Msza Święta.
  5. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź od 11.00 do 12.00.
  6. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego w Trzemesznie, pragnąc godnie uczcić 240.rocznicę trwania swej Almae Matris Tremesnensis, organizuje w jej murach IX jubileuszowy zjazd wychowanków szkoły w dniu 18.06.2016r. Bliższe informacje na plakacie.
  7. Dziękuję za ofiary zbierane ubiegłej niedzieli na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w wysokości 1230zł. Dziękuję też za ofiary zbierane dziś na tacę a przeznaczone na trwający remont schodów do naszego kościoła.
  8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który pomaga nam otaczającą nas rzeczywistość widzieć oczyma wiary. Czasopismo można nabyć u pana kościelnego przed kościołem.
  9. Odpust ku czci MBNP w naszej parafii będzie w niedzielę 26.06.2016r. o 12.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz z Bydgoszczy.
  10. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny
    i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu a zwłaszcza śp. Jerzego Szmyda, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 VI – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich;
  • 14 VI – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • 15 VI – bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna;
  • 17 VI – św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.