JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 17 czerwca 2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Ono wciąż rośnie Bożą mocą i ogarnia nas całkowicie i przemienia świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy św. o 18.00 a w środę po nowennie do MBNP o 17.30.

3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 10.00. Spowiedź o 9.30. Biblioteka parafialna czynna 9.00-10.00.

4. W czwartek o 11.00 w kaplicy na mogileńskim cmentarzu Ks. Biskup Bogdan Wojtuś odprawi Mszę św. z okazji Ogólnopolskiego Zjazdu Rodzin Katyńskich. Po Mszy św. będzie poświęcenie tablicy katyńskiej. Szczegóły w gablocie.

5. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszamy do naszego kościoła do wspólnej modlitwy o 9.00 w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Zakończmy rok szkolny i wejdźmy w czas wakacyjny z czystymi sumieniami. Spowiedź św. codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św.

6. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. W miniony poniedziałek z rąk Ks. Biskupa Bogdana Wojtusia 26 młodych ludzi przyjęło Sakrament Bierzmowania. Dziękuję za dar ołtarza, którym jest dla kościoła w Mogilnie komplet stuł a dla kościoła we Wszedniu komplet lekcjonarzy.

9. Odpust ku czci MBNP będzie w naszej parafii w środę 27.06.2018r. o 18.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Kanclerz Zbigniew Przybylski. Będzie to również Msza św. dziękczynna za 25 lat posługi kapłańskiej ks. proboszcza. Po sumie odpustowej zapraszamy wszystkich uczestników Mszy św. na spotkanie i skromny poczęstunek przy kościele.

10. Parafia p.w. św. Jakuba Apostoła w Mogilnie na zakończenie miesiąca Serca Bożego organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik i na Jasną Górę w dniach 29-30 czerwca 2018r. Koszt: 180 zł. Zapisy w biurze Parafii Farnej i w zakrystii.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kajetana Chudego. Zmarł śp. Kazimierz Czerwiński, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…