JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 18 czerwca 2017

1. Dziś podczas Mszy św. o 10.30 oficjalnie pożegnamy wikariusza ks. Jacka Wachowskiego, który z dniem 1 lipca 2017 roku rozpocznie pracę w Parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Dziękujemy ks. Jackowi za gorliwą posługę w naszej wspólnocie parafialnej oraz życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w nowej parafii.
  2. Dziś przy hali sportowej od 14.00 do 17.00 odbędzie się festyn rodzinny. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji. Organizatorzy: Stowarzyszenie Rodzin Alvira i parafia MBNP życzą dobrej zabawy!
  3. W poniedziałek o 19.00 na plebanii zebranie lektorów świeckich.
  4. We wtorek przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Naszymi modlitwami starajmy się przynieść ulgę w cierpieniach tym, którzy musieli opuścić swoje domy i ojczyzny.
  5. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 12.00. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem nowenna i nabożeństwo czerwcowe o 17.30 zakończone procesją eucharystyczną.
  6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje po Mszy św. o 18.00 (oprócz środy). O noszenie figury Matki Bożej z Fatimy proszę: w poniedziałek – ministrantów; we wtorek – chórek „Gloria”; w środę – Matki Różańcowe i czcicieli MBNP; w czwartek – Stowarzyszenie Rodzin. Proszę dziewczynki sypiące kwiatki i dzieci komunijne o uczestnictwo w procesjach W czwartek zakończenie oktawy i procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. O przygotowanie ołtarzy proszę: 1. Ognisko Misyjne i ministrantów; 2. Matki Różańcowe; 3. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 4. Chór Immaculata.
  7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.
  8. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
  9. W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjalnych, których jednocześnie proszę o niesienie figury Matki Bożej podczas procesji.
  10. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W piątek o 9.00 Msza św. podczas której będziemy dziękować za owoce nauki szkolnej a także prosić o dobre przeżycie wakacji.
  11.  Z piątku na sobotę o północy będzie Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę do Włoch. Wyjazd o 0.30. Uczestników proszę o przyniesienie ze sobą fotokopii (ksero) aktualnego dowodu osobistego. Podczas pielgrzymki Panu Bogu polecać będziemy sprawy naszej parafii.
  12. Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na dożywianie dzieci na Filipinach, gdzie pracuje siostra Wioletta Sobiesiak pochodząca z naszej parafii.
  13. W minionym tygodniu zmarł śp. Marek Sieka. Wieczny odpoczynek…