NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11 czerwca 2017

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
  2. W poniedziałek o 16.00 próba sypania kwiatków przed kościołem.
  3. We wtorek kolejny Dzień Fatimski. Procesja różańcowa po Mszy św. o 18.00. Przed procesją poświęcenie tablicy ze słowami objawień, ufundowanej przez Matki Różańcowe.
  4. W środę nowenna do MBNP o 8.30; adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź św. od 11.00 do 12.00. Wieczorem nowenna z nabożeństwem czerwcowym o 17.30. Biblioteka parafialna czynna od 9.00 do 10.00.
  5. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji na ulice naszego miasta po Mszy św. o 10.00 sprawowanej na Rynku. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Nasza parafia przygotowuje drugi ołtarz. Ofiary na kwiaty do tego ołtarza prosimy składać do skarbony pod chórem. Proszę o niesienie sztandaru i o podążanie za nim wszystkie Matki Różańcowe. O niesienie figury Matki Bożej z Fatimy proszę członków Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA. Proszę ministrantów, kandydatów do bierzmowania i dzieci komunijne o uczestnictwo w procesji; dziewczynki o sypanie kwiatów.
  6. W Boże Ciało Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30 i 18.00.
  7. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 przez całą oktawę Bożego Ciała a w niedzielę po Mszy św. o 12.00. O niesienie figury Matki Bożej z Fatimy proszę: w piątek – lektorów świeckich; w sobotę – Odnowę w Duchu Świętym; w niedzielę – Chór Immaculata.
  8. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała o przygotowanie ołtarzy proszę: 1. Ognisko Misyjne i ministrantów; 2. Matki Różańcowe; 3. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 4. Chór Immaculata.
  9. W niedzielę 18.06.2017r. od 14.00 do 17.00 przy Hali Sportowej w Mogilnie będzie Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, na który zaprasza Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA. Szczegóły na plakacie.
  10. Z naszego miasta wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Termin: 28.07-6.08.2017r. Spotkanie informacyjne 18.06. i 2.07.2017r. o 19.00 w Klasztorze. Pod chórem można wziąć ulotki.
  11. Dziękuję za ofiary inwestycyjne z dzisiejszej tacy. Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią w przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na pomoc żywnościową dla podopiecznych naszej parafianki Siostry Wioletty Sobiesiak pracującej na misjach na Filipinach.
  12. W minionym tygodniu zmarli: śp. Bogdan Grabiński i śp. Justyna Perlicka, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczny odpoczynek…