NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24 czerwca 2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa.

2. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 na plebanii zebranie Rady Parafialnej.

3. W środę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową w intencji Parafian odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Kanclerz Zbigniew Przybylski. Podczas tej uroczystości ks. proboszcz będzie także dziękował za 25 posługi kapłańskiej. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na poczęstunek a dzieci na zjeżdżalnię i watę cukrową. Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. W rozpoczętym już czasie wakacyjnym nie będzie adoracji i Mszy św. o 10.00.

4. W czwartek po Mszy św. o 18.00 na plebanii odbędzie się zebranie Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działalność stowarzyszenia.

5. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a środę w łączności z nowenną o 17.30.

7. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach grupy franciszkańskiej w terminie 28.07-6.08.2018r. Zapisy przez stronę internetową pielgrzymki. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się w niedzielę 15.07.2018r. o 19.00 w mogileńskim klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie, stronie parafii klasztornej i u br. Piotra Krawczyka.

8. Zakończył się rok szkolny. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim urlopowiczom życzymy udanych wakacji i bezpiecznego wypoczynku.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kazimierza Czerwińskiego, Danutę Starczewską i Adam Zbytka. W czwartek o 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Ryszarda Bilickiego. Wieczny odpoczynek…