NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 25 marca 2018

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, odczytujemy fragment o uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy.
    Dziś przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodzież do naszego kościoła na Eucharystię o 14.00. Proszę o przybycie kandydatów do bierzmowania.
    15.00 Msza św. kończąca nauki przedmałżeńskie.
    O 17.30 nabożeństwo gorzkich żali z ostatnią nauką pasyjną.
    W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
  2. W Wielką Środę z kościoła farnego o 19.00 wyruszymy na drogę krzyżową ulicami naszego miasta i przejdziemy do kościoła MB Nieustającej Pomocy. Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  3. Zbliża się Święte Triduum Paschalne. Rozpocznie się w Wielki Czwartek o 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji. Adoracja potrwa do godz. 21.00.
  4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zapraszamy do udziału w liturgii Męki Pańskiej o 19.00. Wcześniej, bo o godz. 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową wokół kościoła. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 22.00 a poprowadzą ją członkowie Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.
    W Wielki Piątek wierni między 18 a 60 rokiem życia, zobowiązani są do zachowania ścisłego postu.
    Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej.
    W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wieczorną Mszą św.
  5. Wielka Sobota zaprasza wszystkich do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu od 9.00. W sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
    O 15.00 poświęcenie pokarmów i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Święcenie potraw w Wiecanowie i Iskrze proszę zgłosić ks. proboszczowi. Z kruchty kościoła będzie można zabrać wodę święconą.
  6. Wieczorem w sobotę o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.
  7. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał. Po procesji uroczysta Eucharystia. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.
  8. Chorych odwiedzimy w sobotę 7.04.2018r.
  9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy o 18.00 na Mszę św. i o 19.00 na modlitwę ze śpiewem kanonów z Taize’ w wykonaniu chóru św. Pio z Gniezna.
  10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa dnia 28.04.2018r. na I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie konferencja, Msza św., Oratorium maryjno-kolbiańskie, projekcja filmu „Dwie Korony”, wieczór uwielbienia. Wyjazd o 5.00. Powrót ok. 2.00. Zapisy w biurze. Koszt: 50zł.
  11. Parafia p.w. Św. Faustyny w Mogilnie organizuje pielgrzymkę do Lublina, Zamościa i Sandomierza w dniach 3-5.08.2018r. Bliższe informacje w gablocie.
  12. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.