ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 lutego 2017

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji.
  2. W tym tygodniu, 1 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.30, 16.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie.
  3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia.
    Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przywołujemy zasługi wielu Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie walki o suwerenność i niepodległość Ojczyzny.
  5. W środę Nowenna do MBNP tylko o 17.30.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz. 15.00 do 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Miłosierdzia Bożego od 15.00 do 16.00. O 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci zakończona Komunią św. Szczególnie zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i I Komunii św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 17.30.
  7. W pierwszą sobotę prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad naszymi rodzinami-nabożeństwo fatimskie o 7.45.
  8. Gorzkie żale z nauką pasyjną w niedzielę o 17.30. Zaraz po nabożeństwie Msza św.
  9. Zakup organów piszczałkowych do naszej parafii odkładamy na nieokreśloną bliżej przyszłość. Dziękuję za zaangażowanie panów organistów oraz sponsorów, którym zwrócimy powierzone fundusze. Nie będzie też zbiórki na ten cel.
  10. Chciejmy włączyć się w akcję „Opatrunek na Ratunek”. Dla misyjnych szpitali w Afryce będziemy zbierać: bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki jednorazowych. Wszystkie te rzeczy prosimy przynosić do biura parafialnego lub zakrystii do 29.03.2017r.
  11. Dziękuję wszystkim dzieciom, które wzięły udział w minioną sobotę w zabawie karnawałowej. Dziękuję organizatorom i sponsorom: Zarządowi Hali Sportowej, prowadzącym zabawę, Państwu Sieleckim, Centrum Hurtowemu Pasz, Hurtowni „Bukowscy”, powstającemu Stowarzyszeniu Rodzin Parafii MBNP w Mogilnie i we Wszedniu.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: śp. Krystyna Grześkowiak i Witold Michalak. Wieczny odpoczynek…